Ako SME klame

13. apríla 2012, Peter Nišponský, Nezaradené

Časť textu prevzatá z denníka SME odkaz: http://www.sme.sk/c/6331841/vo-ficovej-vlade-je-sest-komunistov.html

„Vo Ficovej vláde je šesť komunistov“ uvádza v tutulku denník SME (internetové vydanie) v pondelok dňa 9. apríla 2012.

V zápätí autor článku tvrdi : „Do svojej prvej vládnej zostavy dal Robert Fico jedenásť bývalých členov KSS, teraz o päť menej. Takmer polovica členov druhej vlády Roberta Fica bola v komunistickej strane. Stranícku knižku bývalej štátostrany mali šiesti zo štrnástich členov kabinetu.
Upozorňujem autora článku i denník SME, že titulok článku je úmyselne zavádzajúci a nepravdivý! Členovia Ficovej vlády nie sú komunisti, nie sú členmi Komunistickej strany Slovenska a nikdy neboli.
Komunistická strana Slovenska je legitímnou politickou stranou na Slovenskej politickej scéne a spájať ju s osobami – členmi súčasnej vlády kabinetu Róberta Fica nemá opodstatnenie. I keď boli kedysi tieto osoby členmi bývalej KSČ, skutočnými komunistami nikdy neboli a nie sú a od cieľov  KSS sa ich presvedčenie a konanie diametrálne odlišuje. Je možné v súčasnej politickej terminológii ich označiť za členov sociálnej demokracie, ale v žiadnom prípade nie za komunistov !
My komunisti sa od uvedeného titulku článku i od uvedených osôb dištancujeme.
V článku sa ďalej píše :
V strane bol aj staronový šéf diplomacie Miroslav Lajčák. V oficiálnom životopise to minister nespomína.   Medzinárodné vzťahy a diplomaciu vyštudoval na Moskovskom štátnom inštitúte. Kariéru odštartoval v roku 1988 na ministerstve zahraničných vecí v Prahe.   „Rozhodnutia tohto druhu treba vnímať v dobovom kontexte,“ reagoval na otázku, prečo do strany vstúpil.   O ukrivdených nevie
V okresných orgánoch KSS pôsobil minister práce Ján Richter, ktorý bol potom v SDĽ a dohadoval jej spojenie so Smerom. „Pôsobil som vo zväzáckych funkciách, oslovili ma. V tom čase som pôsobil ako hospodársky pracovník v Calexe.“   Richter hovorí, že sa počas bývalého režimu nestretol s prípadmi, že by niekto nemohol ísť študovať alebo pracovať, kam chcel, pretože nemal stranícku legitimáciu.   „V tom prípade aj deti disidentov by nemohli ukončiť vysoké školy, a mnohé z nich ich vyštudovali,“ tvrdí.
V KSS ešte boli minister školstva Dušan Čaplovič, minister kultúry Marek Maďarič, minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek a premiér Robert Fico.   Fico vstúpil do strany v roku 1987, pád režimu ho zastihol na Právnickom inštitúte ministerstva spravodlivosti. O novembri 1989 v minulosti povedal, že si ho nevšimol.   „Ja som si november všimol,“ vraví nový minister hospodárstva Tomáš Malatinský, ktorého KSS nezískala. Ficov výrok hodnotiť nechcel.  ……….
Akému účelu slúžia tieto komentáre autora článku? K diskreditácii nových ministrov, k diskreditácii Ficovej vlády, k diskreditácii komunistov, alebo aj aj?
Zámer je priehľadný: Natlačiť občanom hoc už len takým spôsobom do hláv, že komunistické ideály a presvedčenie sa nenosí, že je tabu. Urobiť prosto raz za čas, po dlhšej dobe ignorácie a cieleného mediálneho mlčania o existencii legitínmej KSS jedno malé BU.BU.BU….